تلویزیون ۱۶K سونی از یک اتوبوس هم بزرگتر است!

تلویزیون ۱۶K سونی از یک اتوبوس هم بزرگتر است!

کم کم دنیای تکنولوژی به سمت و سویی سوق پیدا میکند که همگان انگشت به دهان می مانند و دیگر کسی قادر به پیش بینی آنچه در پیش رو داریم نیست!

تلویزیون جدید ۱۶K سونی با سایزی بزرگتر از یک اتوبوس، مثالی است برای درک بهتر این موضوع! در واقع سونی بار دیگر نشان داد که نمایشگر بزرگ همیشه بهتر است!

اما نوبتی هم باشد نوبت مشخصات این نمایشگر غول پیکر است؛ در واقع ابعاد این تلویزیون برابر با ۱۹٫۲ در ۵٫۴ متر است و هم اکنون یک مدل از آن در مرکزی تحقیقاتی نصب شده و جالب آن است که این صفحه نمایش آنقدر بزرگ و غول پیکر است که افراد مجبور به کشیدن آن از طبقه یکم به طبقه دوم مرکز تحقیقاتی شده اند!

فناوری مورد استفاده ی سونی در نمایشگرهای میکرو LED، کریستال LED نام دارد؛ ضمنا قابل توجه است که مدتی می باشد که سامسونگ هم مشغول ارزیابی و کار بر روی پروژه هایی در همین فرمت است.

در این تکنولوژی نور پس زمینه ای به کار نمی رود (احتیاج نیست)؛ اما با این وجود کماکان این نمایشگرها نسبت به مدل اولد روشن تر و واضح تر می باشند و نمایانگر رنگ مشکی تیره تری هستند. شایان ذکر است که هم اکنون قیمت نهایی این تلویزیون ها بسیار گزاف است و به همین دلیل، موقتا توسط شرکت ها به تولید انبوه نخواهند رسید.

همین موضوع سبب شده تاکمپانی سونی مدل های کوچکتری با رزلوشن پایین تر از نمایشگرهای کریستال LED تولید کند و در اختیار نمایشگاه های ماشین، سینماها و مکان هایی از این قبیل قرار دهد.

منبع : ladbible

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X