چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را با قابلیت Data Saver کاهش دهیم؟

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را با قابلیت Data Saver کاهش دهیم؟

در آپدیت اپلیکیشن اینستاگرام رابط کاربری دوربین بازطراحی شده، استیکر های جدیدی به آن اضافه شده اند، خرید از طریق استوری‌ ها امکان پذیر شده است و چند ویژگی جدید دیگر به آن اضافه شده اند. در میان این ویژگی ها، قابلیتی افزوده شده که کاربر به کمک آن می تواند مصرف اینترنت اینستاگرام را با قابلیت Data Saver کاهش دهد. این ویژگی در بروزرسانی جدید، ابتدا فقط برای سیستم عامل اندروید در اختیار قرار گرفته است و به احتمال زیاد، به زودی شاهد انتشار نسخه ی iOS آن نیز خواهیم بود.

درواقع با فعال کردن حالت Data Saver، به منظور صرفه‌ جویی در مصرف اینترنت، ویدئو های اینستاگرامی به‌ طور خودکار بارگذاری نمی شوند و تصاویر با بالاترین رزولوشن بارگذاری نمی شوند (مگر با ضربه ی کاربر روی آن).

جهت فعال کردن این ویژگی جدید، باید از طریق منوی Settings، گزینه Account و سپس Mobile data use (در بعضی دستگاه ها Celluar data use) را برگزینید. بعد از آن در این منو سه گزینه هرگز، تنها با وای‌ فای و وای‌ فای + اینترنت موبایل نمایش داده خواهند شد و کاربر می‌تواند برگزیند که در چه حالتی از اینترنت خود استفاده شود.

در آخر باید گفت که فعلا این ویژگی برای کشورهایی در نظر گرفته شده که دارای سرعت اینترنت کندتری در جهان  هستند. اما به احتمال زیاد اینستاگرام قابلیت مذکور را طی روز های آتی در تمام دنیا نیز منتشر خواهد کرد. پس این احتمال وجود دارد تا فعلا در منوی تنظیمات برنامه دستگاهتان، آن را مشاهده نکنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X