گوگل به دنبال استخدام معاون ارشد گجت های پوشیدنی؛ آیا ساعت هوشمند گوگل در راه است؟

گوگل به دنبال استخدام معاون ارشد گجت های پوشیدنی؛ آیا ساعت هوشمند گوگل در راه است؟

بر اساس گزارشی که گوگل اخیرا از آمار سود و زیان خود منتشر کرده، حدود ۸۰ درصد درامدش در حوزه ی تبلیغات بوده است. به وضوح گوگل هم مثل دیگر کمپانی ها، هر روز در صدد گسترش و توسعه ی اکوسیستم خود بوده و از آنجایی که این روز ها گوگل پیکسل، گوگل هوم و کروم بوک هایش محبوبیت زیادی بین کاربران کسب کرده، بنظر می رسد که در مسیر موفقیت گام های درستی را بر می دارد.

حال ظاهرا گوگل در صدد آن است که فناوری گجت های پوشیدنی خود را توسعه دهد! درواقع این کمپانی درخواست نیرو برای دو شغل را ارائه داده؛ مدیریت طراحی و معاون ارشد گجت های پوشیدنی. احتمالا گوگل امیدوار است که با وارد شدن این افراد به این بخش، ایده های آینده نگرانه تری مطرح شده و مسیرش در توسعه ی این گجت ها هموار تر شود.

اگر به یاد داشته باشید سال گذسته شاهد اخباری مبنی بر عرضه ی ساعت هوشمند گوگل بنام Google Pixel Watch بودیم، که در نهایت مدیر واحد مهندسی Wear OS این خبر را رد کرده و گفت در سال ۲۰۱۸ شاهد عرضه ی این محصول نخواهیم بود.

با توجه به این که هم اکنون، محصولات مجهز به wear OS در وضعیت بسیار مطلوبی به سر نمی برند، عرضه ی چنین گجتی از سوی گوگل بعید نیست و بنابر سابقه ی درخشان این کمپانی در ارائه ی چنین محصولات، احتمال زیاد اپل در ساخت ساعت هوشمند های خود دچار چالش هایی خواهد شد و باید با گوگل رقابتی تنگاتنگ داشته باشد.

نویسنده : ماهان منصوری

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X