۴۰ سال از معرفی پلیر واکمن (Walkman) گذشت؛

۴۰ سال از معرفی پلیر واکمن (Walkman) گذشت؛

۴۰ سال قبل بود که در سال ۱۹۷۹ و در چنین روزی، سونی از پلیر جدید پخش موسیقی خود به نام واکمن (Walkman) رونمایی کرد و انقلابی در عرصه ی فناوری به وجود آورد. این دستگاه با ۳۹۷ گرم وزن، در رنگ‌ های آبی و نقره‌ای تولید شد به آسانی موفق شد به محبوبیتی تاریخی دست پیدا کند.

قابل توجه است که کمپانی سونی در سال ۱۹۵۷ هم دستگاهی دیگر تولید و طراحی کرد، اما با استقبال عموم مواجه نشد. از همین رو در سال ۱۹۶۳، نوبت فیلیپس بود که به این عرصه پا گذاشته و بخش کننده موسیقی مختص خود را به نمایش عموم بگذارد.
این دستگاه که در ابتدا قرار بود به عنوان ضبط صدا استفاده شود، به دلیل کیفیت نه چندان جالب، مورد استقبال قرار نگرفت تا این که سونی از مدل TPS-L2 واکمن رونمایی کرد و جهان را دچار تحولی اساسی کرد. کمی بعد هم پخش کننده اولین پخش کننده ی سی‌ دی که D-50 Diskman نام داشت معرفی شد تا کیفیت صدا را به طرز چشم گیری بیشتر کند. گرچه امکان استفاده از این دستگاه هنگام پیاده‌روی وجود نداشت!
البته جالب است بدانید که پلیر واکمن مینی دیسک با هدف رسیدن به محبوبیتی بالا در کشور ژاپن معرفی شد؛ ولی پس از اینکه اپل از ایرپاد در سال ۲۰۰۱ رونمایی بعمل آورد، واکمن سونی به مرور کمرنگ شد و در آخر به خاطره ها پیوست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X