توشیبا از بزرگ‌ترین هارد درایو حال حاضر بازار با ظرفیت ۱۶ ترابایت رونمایی کرد؛

توشیبا از بزرگ‌ترین هارد درایو حال حاضر بازار با ظرفیت ۱۶ ترابایت رونمایی کرد؛

شرکت ژاپنی توشیبا طی مراسمی در شهر دوسلدورف آلمان از هارد درایوهای جدید این شرکت رونمایی بعمل آورد. این محصولات سری MG08 نام دارد و به گفته توشیبا، بزرگ‌ترین هارد درایو این صنعت است که از روش ضبط مغناطیسی متعارف (Conventional Magnetic Recording) استفاده می‌کند و ۱۶ ترابایت ظرفیت دارد.

ناگفته نماند که البته سیگیت و وسترن دیجیتال که دو مورد از رقبای بزرگ بازار هارد درایو هستند بیشتر بر روی تکنولوژی HAMR و MAMR تمرکز کرده اند.

هارد MG08 به اندازه یک سوم بیشتر از هاردهای ۱۲ ترابایتی امروزی ظرفیت دارد، و ۱۴ درصد بزرگ‌تر مدل‌های قبلی این کمپانی است و با اکثر اپلیکیشن‌ها و سیستم عامل‌ها نیز سازگار می باشد .

این محصول دارای سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه و حداکثر توان خواندن و نوشتن سالانه ۵۵۰ ترابایت است. علاوه بر این ۲.۵ میلیون ساعت زمان بین خرابی (MTBF) و ۵۱۲ مگابیت بافر کش و همچنین امکانی برای سوئیچ کردن بین رابط SATA و SAS دارد. اندازه این دستگاه مطابق استاندارد ۳.۵ اینچی بازار است.

توشیبا معتقد است این دستگاه‌های جدید به کاهش اثرات توسعه حجم عظیم داده‌هایی کمک می‌کند که در سال‌های اخیر گسترش بسیاری پیدا کرده است. این دیسک سرویس‌دهندگان فضای ابری را هدف قرار داده و می‌خواهد به آن‌ها کمک کند تا به تراکم فضای ابری بالاتری دسترسی پیدا کنند.

انتظار می‌رود این دستگاه از سه ماهه اول ۲۰۱۹ روانه بازار شود. هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت این دستگاه اعلام نشده است.

مدیر کسب و کار HDD توشیبا در قاره اروپا می‌گوید: هارد ۱۶ ترابایتی توشیبا به عنوان بزرگ‌ترین هارد بازار عرضه شد تا با طراحی ۹ دیسک هلیومی خود به افزایش بهره‌وری کاربران کمک کند. این روش سال گذشته با هاردهای ۱۴ ترابایتی این شرکت معرفی شد که از فرآیند جوشکاری لیزری دقیق و پیشرفته توشیبا استفاده می‌کند تا از استحکام هلیوم در درون کیس درایو اطمینان یابد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X