برند San Disk حافظه فلش ۴ ترابایتی با درگاه USB نوع C را معرفی کرد؛

برند San Disk حافظه فلش ۴ ترابایتی با درگاه USB نوع C را معرفی کرد؛

سن‌دیسک یکی از شرکت‌های برتر در زمینه مموری و فضای ذخیره‌سازی است. در نمایشگاه CES 2019 این شرکت از یک محصول تازه رونمایی کرد. فلش مموری سن‌دیسک فضایی ۴ ترابایتی خواهد داشت. این فلش مموری به عنوان یک نسخه پروتوتایپ عرضه شده و هنوز نهایی نیست. این فلش شامل یک درگاه USB-C بوده و همچنان با حجم زیاد خود، در جیب شما جا خواهد شد.

این فلش ۴ ترابایتی نیز فقط دارای یک پورت Type C می باشد و هنوز نام مشخصی برایش درنظر گرفته نشده. همانطور که گفتیم این محصول فعلا در حالت تست قرار دارد و مشخصات دقیقی از آن در اختیار ما نیست. همچنان چیزی از قیمت و زمان عرضه این محصول هم نمی‌دانیم. حتی مشخصا نمی‌توانیم با قطعیت تمام آن را یک فلش مموری نام دهیم.

از دلایلی که نمی‌توان به این محصول فلش مموری گفت، وجود رابط USB-C است. با چنین رابطی، این محصول تبدیل به یک SSD خیلی کوچک خواهد شد. با این حال، اگر اسم و قیمت و زمان عرضه را کنار بگذاریم، با یک محصول خیلی قوی روبرو هستیم که حجمی ۴ ترابایتی را به شما ارائه می‌دهد و اندازه واقعا مناسب و کوچکی دارد.

چنین درایوهایی نیاز به زمان بیشتری برای کامل شدن دارند. همچنین مسائل اقتصادی فراوانی در راه شرکت سن‌دیسک وجود دارد. هنوز هم درایوهای SSD و هاردهای اکسترنال وظیفه انتقال اطلاعات حجیم ما را دارند. به همین خاطر ممکن است که فلش مموری سن‌دیسک به زودی و حتی هیچ‌وقت به بازار عرضه نشود.

این شرکت سال پیش هم یک فلش مموری ۱ ترابایتی را معرفی کرد که هیچ‌گاه به عنوان یک محصول تجاری به بازار عرضه نشد. اما طی مرور زمان مطمئناً شاهد چنین محصولاتی خواهیم بود. فعلا هاردهای چند ترابایتی قیمت‌های بالایی دارند و دردسر حمل دارند. اگر سن‌دیسک بتواند چنین محصولاتی را با حجم کمتر و قیمت مناسب عرضه کند، آینده خوبی جلوی روی این صنعت قرار خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X